top of page

Süreli Görev / Challenge

Challenge / Süreli Görev Nedir?

Challenge ya da süreli görevler, konusu grup yöneticileri (firma yönetimi, firma İK departmanı, üniversite yönetimi, okul yönetimi veya açık gruplarda platformu yöneten ekip) tarafından belirlenen tek seferlik ve belirli bir süre için açık kalan VP’lerdir. Verilen görev tamamlanır ve süresi 59 saniye olacak şekilde video haline getirilerek ilgili ekrandan sisteme yüklenir. Süreli görevlere katılım zorunluluğu bulunmamaktadır ancak kullanıcının yetkinlik envanteri çıkarılırken bir çok alanda parametre olarak kullanıldığından olabildiğince çok süreli görev gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Challenge / Süreli Görev Puanlamaları Nasıl Yapılır?

Süreli görevlere puan verme yetkisi sadece genel VP sıralamalarında en yüksek puana sahip 59 kişiye tanımlanmaktadır. Anılan 59 kişilik gruba «jüri» denilmektedir. Bir kişi eğer genel sıralamada ilk 59 arasında yer alıyorsa dilediği VP’ye puan verebilir. Kişi ilk 59’daki yerini kaybederse jüri üyeliği de son bulmuş olur.

Challenge Tanımlamasını Yapan Admin Hangi Challenge Videolarını Görür?

Tanımlamayı yapan admin hem sıralamaları görebilir, hem de yüklenen tüm challenge videolarını tek tek izleyebilir.

Challenge / Süreli Görev Kullanıcı Açısından Neden Önemlidir?

Challenge video puanları, yetkinlik envanteri oluştururken belirli katsayılarla puanlamalara dahil edilmektedir ve bu nedenle önemlidir. Bununla birlikte görevi tanımlayan birimin mutlaka belirli bir amaca yönelik olarak bu tanımlamayı yaptığı bilinmelidir. Bu nedenle, o görevin tamamlanması, kullanıcıya beklenmedik faydalar da sağlayabilir. Özellikle üniversite öğrencilerinin, tanımlanan challenge görevlerini tamamlaması belki de iş teklifi almalarını dahi sağlayabilir çünkü belki de o challenge yetenek avı yapmak amacıyla tanımlanmış olabilir.

Challenge videolarında puan vermek için jüri üyesi olmak gerekir. Genel sıralamada ilk 59'da yer alan kişiler doğal olarak jüri üyesi olurlar.

Ünlem.png
bottom of page